Телефон: (044) 423-03-88
НОВИНИ

Штатний бухгалтер чи бухгалтерське обслуговування аудиторською фірмою?

Останнім часом все частіше після негативного досвіду роботи з некваліфікованими бухгалтерами підприємства звертаються за допомогою до спеціалізованих фірм, що займаються веденням бухгалтерського обліку. Як правило, для прийняття важливого рішення слід зважити всі «за» та «проти», тому давайте і ми проаналізуємо переваги та недоліки у веденні бухгалтерського обліку аудиторськими фірмами та власними спеціалістами.

Багатьом керівникам нерідко доводилося зіштовхуватись з проблемою організації бухгалтерського обліку за умов нестачі вільних коштів. Коли на підприємстві великі обсяги та прибутки необхідність мати власну бухгалтерію є беззаперечною. Проте для невеликих підприємств, що лише розпочинають свою діяльність та не проводять незначну кількість операцій витрати, пов’язані з утриманням кваліфікованого бухгалтера найчастіше виявляються не по кишені. Як же керівнику вийти з такої ситуації?

Існує кілька шляхів організації ведення бухгалтерського обліку на підприємстві з невисокими доходами.

Закон №996 ”Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні” від 16.07.1999р. відповідальність за організацію бухгалтерського обліку  на підприємстві покладає на керівника підприємства та дає право керівнику самостійно обирати форму організації бухгалтерського обліку.

П. 4 ст.8 цього Закону передбачає: ”Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації:

 • введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;
 • користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець;
 • ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою”.

І. Отже, можна найняти головного бухгалтера на невелику заробітну плату. Проте послуги кваліфікованого спеціаліста коштують дорого, тому від економії на заробітній платі, як правило, страждає якість ведення бухгалтерського обліку. В майбутньому це може призвести до доволі високих витрат на виправлення допущених помилок і сплати штрафних санкцій податковій, а то й до необхідності відновлення бухгалтерського обліку  

ІІ. Можна скористатися послугами кваліфікованих бухгалтерів, що працюють вдома та ведуть облік на своєму домашньому комп’ютері одразу кількох невеликих підприємств. В більшості випадків у керівника підприємства відсутня можливість оцінити професійний рівень бухгалтера. На жаль, часто трапляється так, що за цю роботу беруться також і бухгалтери з невисокою кваліфікацією. До того ж бухгалтери, що працюють за таким графіком, можуть у найбільш непідходящий момент захворіти  чи знайти постійну роботу, підвівши керівництво компанії.

При цьому потрібно врахувати такі негативні моменти як:

 • бухгалтер,  який веде облік на дому, не відповідає за збереження наданих йому документів і за правильність ведення обліку у відповідності до чинного законодавства;
 • найбільшої уваги заслуговує те, що в будь-який  момент бухгалтер може зникнути разом з документами;
 • всі ризики, пов’язані з такою формою ведення бухгалтерського обліку керівник підприємства бере на себе.

ІІІ. Тому все більше підприємств звертаються за допомогою до аудиторських фірм, які надають кваліфіковані послуги з ведення бухгалтерського обліку. Для цього існує ряд причин. Так,  керівництво компанії може бути впевненим у якості послуг, що надаються, оскільки фірми-виконавці несуть фінансову відповідальність за допущені помилки, обумовлену в договорі. До того ж фірма проводить контроль за кваліфікацією своїх співробітників. Окрім цього, керівництву підприємства-замовника не потрібно створювати умови праці для бухгалтера: обладнувати робоче місце, купувати комп’ютер, необхідне програмне забезпечення, займатись підвищенням кваліфікації співробітника і т. Ін..

Перш за все необхідно правильно вибрати компанію для співпраці.

Які ж переваги  Ви отримаєте за умови співпраці з аудиторською фірмою ”Рада – аудит”?

 • Економія за рахунок робочого місця: приміщення, меблі, комп’ютери, принтери, витратні матеріали, бухгалтерська програма, передплата бухгалтерської періодики тощо;
 • Економія за рахунок податків,  якими обкладається заробітна плата бухгалтерів;
 • Кваліфікація. У нас працюють досвідчені спеціалісти, якість наших послуг гарантується також і постійним внутрішнім контролем за результатами роботи наших фахівців;
 • Стабільність та надійність. Ваш бухгалтер може піти у відпустку чи захворіти, а ми завжди до ваших послуг. Найкращі фахівці допоможуть Вам мінімізувати податки, підкажуть вихід із складної ситуації.
 • Безпека. У разі неочікуваного візиту контролюючих органів  з перевіркою, Ви зможете послатися на  договір бухгалтерського обслуговування, і перевірка пройде у нас в офісі під наглядом наших спеціалістів.

 

 

 

© ТОВ АФ "РАДА-АУДИТ"